Martin Bartošek

Martin Bartošek

Kdo jsem?

Jsem aktivní člověk, věnující se zdravotnímu cvičení, józe, turistice, čundrování po horách v jakémkoliv ročním období. Nějakou dobu jsem se věnoval i dalším sportům, např. horolezectví. Dodržuji tedy sám zásady, o kterých přednáším, zdravé stravování nevyjímaje.

Na profesní úrovni jsem si zvolil komplexní péči o zdraví člověka jako je zdravotní cvičení, uvolňující techniky nebo výživové poradenství.

Mám pracovní zkušenosti z prostředí sedavého zaměstnání, takže vím, s čím se někteří posluchači tohoto projektu setkávají. Pode toho mám uzpůsobené přednášky. Snažím se jím pomoci díky vlastní praxi.

Proč Fit v práci?

Žijeme v době, kdy si lidé mohou dohledat nejrůznější informace na internetu. Když se člověk rozhodne ke změně, ať už v oblasti stravování nebo cvičení, zjistí, že těch informací je mnoho. Často také zjistí, že se v nich nemůže vyznat a že jsou mnohdy protichůdné. Takový člověk potom stejně neví kudy kam, a proto jsme vytvořili projekt Fit v práci, abychom mohli ukázat zdravou a přirozenou cestu ke svému cíli.

Můj přístup k Fit v práci

Rád se učím novým věcem a na odborných kurzech jsem ten, kdo neustále “vyrušuje” a na něco se ptá. Proč? Protože se snažím být skutečným odborníkem ve svém oboru a dalším lidem chci získávání oněch informací co nejvíce ulehčit.

Jsem rád, když se lidé na přednáškách ptají, protože vidím nejenom zájem z jejich strany, ale hlavně jsem rád, že můžu být tím, kdo jim pomůže s informací, kterou by sami jen těžko dohledávali. Z vlastní zkušenosti vím, že zorientovat se v nich může být z počátku těžké.

A jak to vlastně všechno funguje? Člověk se v minulosti vyvíjel určitým směrem, zvykl si na prostředí, ve kterém žil, a to se mu stalo přirozeným. Odklon od této přirozenosti vede k narušení rovnováhy v těle. Je tedy dobré se k této přirozenosti vracet v kabátku moderní doby. A odpovědi na otázky nejen k pohybu a výživě hledat v evoluci. Jak na to? Spolu s námi.