Tereza Kukol

Tereza Kukol

„Jak to všechno začalo…“

Rok 2004 byl pro mě ve znamení nové životní etapy – čekala jsem prvního syna. Cítila jsem, že mé mateřství a rodičovství musí být zodpovědné, a že chci, aby naše výchova a vedení dětí, a vše co s tím souvisí, bylo jednoduché a co nejpřirozenější.

Věděla jsem, že „rodičovství“ není jen vedení a výchova dětí, péče o ně, ale že je to také o mně samotné – že nesmím zanedbávat péči sama o sebe…

A tak jsem začala sbírat informace, navštěvovala jsem knihovnu, chodila na přednášky, na kurzy a vše co jsem zjistila, jsem vyzkoušela a předávala dál, kamarádkám, přátelům, rodině.

Pět let po prvním synovi se mi narodil druhý. Pokračovala jsem v sebevzdělávání, absolvovala další kurzy, děti prospívaly bez vážnějších nemocí, a já se přesvědčovala stále znova, že přístup k životu a výživě tak, jak ho chápu a žiju, přináší ovoce, a že to je cesta kterou chci jít, které se chci věnovat.

V té době před nás život postavil těžkou zkoušku. Můj manžel nečekaně skončil na ARU, bojoval o život a my s ním. Šest dlouhých měsíců.

Ta zkušenost mi dala impulz k tomu vždy jít – bez obav a odhodlaně – za tím, čemu věřím, co mě naplňuje, těší, co mi dává naději, a věnovat se tomu naplno.

Dnes profesně pracuji jako certifikovaná výživová poradkyně, jsem lektor, pořádám odborné semináře, jsem autorem knižní publikace Poradenství s praxí i bez praxe a ve svých poradnách vedu klienty nejen při hubnutí.

Projekt „Fit v práci“ je pro mě způsob jak se podělit o získané zkušenosti, je to pro mě radost z dávání, realizace toho, co považuji za prospěšné.

Mým cílem je nabídnout jeho prostřednictvím vše, co jsem a vím, co největšímu počtu lidí, kteří sami cítí, že potřebovali změnu, jen neví jak na ni, neví kde začít, neví jak a s čím začít, a mnohdy ani neví, na koho se obrátit.

Co mě motivuje, je vidina spokojených a nadšených lidí v dobré kondici, pozitivní náladou, s velkou chutí a energií do života.

Výživa – a postoj k ní – je jedním z nejdůležitějších a současně nejopomíjenějších, které nejvíce ovlivňují náš zdravotní stav a zdravý vývoj našich dětí, a mnoho našich „potíží, problémů a překážek“, které nám brání posunout se v životě vpřed, má kořeny v našem postoji k výživě a sportu, resp. k životnímu stylu jako takovému.

Ze zkušenosti vím, že „změna“ (ve stravování, v životním stylu…) je ve skutečnosti mnohem méně bolestivá, než se lidé domnívají…, a že k opravdové změně pocitu ze života stačí obvykle mnohem méně, než člověk očekává.

MOTTO – „Nesni o svém životě, žij svůj sen“